Onebeat - Maximum hit radio
  • EDM Show
  • Nábor
  • DJ PMC
  • Tak co ti je
Hitparáda
Toto jsou první 4 místa pro tento týden
1
HARRY STYLES - Watermelon Sugar HARRY STYLES
Watermelon Sugar
2
SANDER VAN DOORN  - Feels Like Summer SANDER VAN DOORN
Feels Like Summer
3
JASON DERULO - Take You Dancing JASON DERULO
Take You Dancing
4
DABABY - ROCKSTAR FT RODDY RICCH DABABY
ROCKSTAR FT RODDY RICCH
Facebook
Články
Marihuana z Wastelandu 3 musela zmizet, soulož s kozlem nevadí


Kategorie: Novinky ve světě her

Letošní Wasteland 3 je následovníkem Falloutu, po kterém fanoušci prahli více než 20 let. Má skvěle promyšlený svět, spoustu možností jak přistupovat k řešení problémů, náročné tahové souboje a také hodně černý a politicky nekorektní humor. Například si zde ve vykřičeném domě můžete zaplatit hodinku s kozlem Jokerem, který vám za deset dolarů ochotně nastaví zadnici. A to je jen vrchol ledovce. 
„Bitvy jsou zvýrazněny pomocí explozí, bolestného sténání a krvavých efektů. Některé nehratelné animace zobrazují ještě větší násilí, například detailní záběr na vybuchující lidskou hlavu... nebo mrtvoly zavěšené za nosní dírky,“ píše se například v ratingovém hodnocení organizace ESRB, která je směrodatná i pro Evropu.
Na první pohled hra nenabízí nic, o čem bychom jednou chtěli vyprávět vnoučatům, ovšem vzhledem k tomu, že jde o evidentní nadsázku a má dospělý rating M, se asi není nad čím pohoršovat. Komu se to nelíbí, ten si ji prostě nekoupí. V Austrálii, kde jsou pravidla pro zobrazování her o dost přísnější než ve většině západního světa, na to však mají jiný názor.
Wasteland 3 tam o udělení ratingové klasifikace (Australian Classification Board), bez níž by se na tamějším trhu nemohl vůbec prodávat, museladlouho bojovat. Tamním cenzorům paradoxně nevadila žádná z výše uvedených scén, ale rostlinka jménem Rocky Mountain Moosegrass. Pod tímto nepříliš nápaditým fiktivním názvem se samozřejmě neskrývá nic jiného než marihuana. Tu mohly vaše postavy vykouřit, což prý bylo doprovázeno zvuky potahování, kouřovým efektem i hláškou, že je uživatel v rauši (bouldered).
Problém nebyl ani tak v samotném explicitním zobrazení „hulení“ jako v tom, že tato činnost poskytovala dočasný bonus ke statistikám. Konkrétně šlo o dvouprocentní zvýšení rychlosti dobíjení speciálních schopností (strike rate) po dobu šesti minut. Takovéto zobrazení prý může působit, jako že braní drog může mít i pozitivní důsledky.
Podobný argument v jednadvacátém století působí poněkud komicky, ovšem legrace končí, když si uvědomíme, že kvůli němu mělo v minulosti již několik her opravdové problémy. A nešlo o žádná béčka, narazil
Falout 3 i česká onlinovka DayZ
I autoři Wastelandu 3 nakonec ustoupili a Rocky Mountain Moosegrass ze hry odstranili, za problémy jim taková prkotina evidentně nestála. Jelikož však i sex s kozou přináší dočasný bonus (plus 4 k Penetration), je mi záhadou, jaké sdělení tím australská ratingová agentura občanům vlastně vysílá.
Autor: Honza Srp
Zdroj: https://www.idnes.cz/hry/novinky/wasteland-3-sex-s-kozou-marihuana-hry.A201103_080235_bw-novinky_srp

Fotky k článku:

waste.pngwaste3.pngwaste4.png
Napsáno: 04.11.2020 17:52 | Sdílet na:
Autor: Daniel Kopal
Komentáře

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen/a.

Rozhovory
Přihlašování
Počasí
Youtube
Partneři

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama